УЗД органів малого тазу

Ультразвукове дослідження – допоміжний метод діагностики, який застосовують у всіх областях медицини, без якого можна пропустити багато серйозних діагнозів.  Огляд на гінекологічному кріслі дає лише загальне уявлення, а УЗД дозволяє побачити структуру утворення і його розташування. Ось де справжнісінькі 50 відтінків сірого, які в поєднанні з клінічним мисленням гінеколога, який сам робить УЗД, допомагають правильно виставити діагноз. УЗД – операторозалежний метод, тобто достовірність заключення залежить від кваліфікації лікаря і від можливостей апарата, на якому проводилось дослідження.

Методики проведення УЗД

УЗД органів малого тазу виконується в лежачому положенні на кушетці або на гінекологічному кріслі. При обстеженні використовують декілька методик і датчиків в залежності від клінічної ситуації, віку та стану пацієнтки.

  1. Трансабдомінальний метод виконується через передню черевну стінку при наповненому сечовому міхурі, цей метод вважається оглядовим, а у випадках великих пухлин (міоми, кісти) єдиноможливим.
  2. Найбільш достовірним і інформативним є трансвагінальне обстеження, при якому датчик вводиться в піхву і таким чином максимально наближається до органів, які потрібно дослідити.
  3. Трансректальна методика використовується у дітей та дівчат, що не живуть статевим життям, при цьому ендовагінальний датчик вводиться в пряму кишку.
  4. Трансперінеальне УЗД (тобто через промежину) так само можна використовувати у дітей та дівчаток.

Іноді для кращої діагностики лікар використовує декілька датчиків і методик.

Пам’ятайте , що в гінекологіі є декілька патологій, що виявляються при УЗД, які потребують перегляду після менструації, це гіперплазія і поліпи ендометрія, кісти яєчників.

УЗД потрібно робити кожній жінці раз на рік, починаючі з 20 років, навіть при відсутності скарг, при виявлених патологіях – кратність оглядів вам призначить лікар.

УЗД не рентген,не опромінення, це безпечний метод обстеження, він не пошкоджує плід, не викликає вади розвитку, не впливає на виношування вагітності.