Статті

Хронічний ендометрит (ХЕ)

Відсутність вагітності/ завмерла вагітність/, викидень на ранньому терміні… Безкінечні ходіння по лікарях, обстеження, тривалі курси лікування, стимуляції, а результату немає. Знайомо? Частенько буває, що втомлена і незадоволена жінка втрачає терпіння і надію. І просто пускає все на «як Бог дасть, так і буде». В деяких окремих випадках навіть вдається завагітніти. Але це швидше виключення з правил. Отож, давайте розберемо ще один напрямок пошуку причин невдач, про який іноді забувають.

Правда і міфи про вакцинацію від грипу

Міф: Одне щеплення від грипу забезпечує імунітет на все життя.
Правда: Існує велика кількість штамів вірусу грипу, які швидко мутують та змінюються щороку. Тому за рекомендацією ВООЗ щорічно змінюється штамовий склад вакцин і, відповідно, щеплення забезпечують захист протягом одного сезону грипу.

Міф: Дітям не можна робити щеплення від грипу
Правда: Найбільшу небезпеку грип становить для людей, що належать до групи ризику. Передусім це діти до 5 років (особливо – діти до 2 років). Тому можна і варто робити щеплення від грипу дітям від шести місяців.

Міф: Якщо людина не зробила щеплення від грипу у жовтні (на початку епідемічного сезону), то пізніше вакцинуватися немає сенсу
Правда: Ніколи не пізно. Звичайно, краще вакцинуватися, як тільки вакцина проти грипу стане доступною. Однак щеплення можна робити і пізніше, навіть якщо у вашому регіоні уже зафіксовані сезонні спалахи грипу.

Міф: Якщо людина хворіла на грип у цьому сезоні, їй уже не потрібно вакцинуватися
Правда: Потрібно. Особливо у тих випадках, коли ця людина належить до групи ризику щодо розвитку цього небезпечного захворювання. Організм людини, яка перехворіла на грип, виробляє стійкий імунітет, що зберігається понад рік. Але залишається ризик інфікуватися іншим штамом вірусу грипу, що циркулює у цей час.

Міф: Здоровим людям вакцинуватися не потрібно
Правда: Передусім вакцинуватися проти грипу слід людям, які належать до групи ризику або страждають від певних хронічних захворювань. Водночас усі авторитетні організації у сфері охорони здоров’я рекомендують усім людям (віком від 6 місяців) щороку робити щеплення проти грипу.

Міф: Вакцина може стати причиною аутизму
Правда: Міф про те, що вакцини викликають аутизм, не підтверджений жодними дослідженнями та реальними доказами. Цей міф був деякий час дуже поширеним та став причиною того, що багато людей перестали вакцинуватися та відмовлялися від щеплень для своїх дітей.

Міф: Вагітним не можна вакцинуватися від групи, щоб не нашкодити плоду
Правда: Вагітним жінкам у будь-якому триместрі варто вакцинуватися від грипу. Є дві основні причини: по-перше, вагітні зазвичай важко переносять грип, що також негативно впливає на плід; по-друге, в результаті вакцинації імунітет проти цього захворювання передасться малюку від матері та захистить дитину від грипу протягом перших місяців життя.

Гінекологічний огляд: як підготуватися?

Профілактичний огляд у гінеколога – те, що потрібно кожній жінці для збереження власного здоров’я. А правильна підготовка до огляду зменшує хвилювання пацієнтки та допомагає лікарю якісно провести консультацію.

Біомаркери старіння

Чому людина старіє? Як продовжити молодість? Якщо старість це хвороба, то чи є ліки від неї? Мрії про безсмертя старі, як саме людство.

Ранній токсикоз вагітних

Омріяна вагітність… Ти в солодких мріях про маля, яке тільки-но з’явилось в твоєму животику і поступово росте і змінюється кожну годину. Можна подумати разом із коханим про інтер’єр дитячої кімнати, дитяче придане, про зміни в планах на відпустку і ще багато чого цікавого. На малих термінах вагітності хочеться працювати в звичному режимі, встигнути завершити багато справ, а тут починається він, неприємний ранній токсикоз: нудота, блювота, слинотеча (птіалізм), підвищена чутливість до запахів. Нудота і блювота частіше розпочинаються після 7-8-го тижня і закінчуються в 12-14 тижнів, але іноді це жахіття затягується значно довше, в рідкісних випадках – до пологів.

Біль під час сексу

Три жінки з чотирьох скаржаться на біль під час сексу в певні періоди свого життя. Для однієї це тимчасова неприємність, для іншої – довготривала проблема, яку лікарі називають «диспареунія».