Атерома

Атерома, або тріходермальна кіста – пухлиноподібне утворення, що відноситься до епітеліальних кіст шкіри, виникає через закупорку вивідного протоку сальної залози. Являє собою округле утворення з капсулою, заповнене густими білими або жовтуватими масами, часто з неприємним запахом. Часто такі кісти називають жировиками. Їх можна виявити на різних ділянках тіла: на голові, обличчі, спині, шиї, сосках, сідницях, у паху, на статевих органах. Атерома не має інфекційного походження і не передається від людини до людини.

Атероми, зазвичай, не завдають особливих клопотів, не болять, не сверблять. Але вони можуть стати причиною естетичного дискомфорту, навіть відмови від статевого життя. Атероми можуть нагноюватись, при цьому вони збільшуються в розмірах, з’являється почервоніння шкіри, набряк, біль. При відсутності лікування нагноєна атерома може прорватися назовні з виділенням гною і сального вмісту. Можливе поширення інфекції на навколишні тканини.

Причини виникнення атероми:

✅ Травми шкіри, які порушують відтік секрету сальної залози
✅ Порушення гігієни
✅ Посилене потовиділення
✅ Пошкодження волосяної цибулини під час гоління
✅ Гормональні порушення.

Лікування атероми, де б вона не знаходилась, на голові, обличчі, чи статевих губах, тільки хірургічне. Видаляється пухлина разом із капсулою. Якщо намагатися видалити тільки вміст кісти, вона незабаром знову наповниться сальним секретом. Видалити атерому можна за допомогою як звичайного хірургічного, так і радіохвильового чи лазерного скальпеля, так як ми і робимо в нашій клініці. Виконується мінімальний розріз шкіри, який після видалення кісти закривається косметичним швом або спеціальним пластиром. Для гарного косметичного результату потрібно: правильна техніка операції, використання сучасних лазерних і радіохвильових технологій, які дозволяють видалити кісту з мінімальною травмою навколишніх тканин і кровотечою, правильне закриття (зашивання) рани.
Деякі небезпечні утворення на шкірі можуть бути схожі на жировики, але потребують зовсім іншого лікування. Тому ніколи не намагайтеся самостійно лікувати чи видаляти новоутворення на шкірі.

Сподобалась стаття? Поділіться нею!

Зателефонувати в центр