Чого бояться чоловіки?

Існує стереотип, що захворювання передміхурової залози можуть спіткати тільки літніх чоловіків.

Згідно з даними літератури, на хронічний простатит страждають 30-45% чоловіків, із них 5-10% – на хронічний бактеріальний!

В Україні практично кожен третій чоловік середнього віку має діагноз простатит. Це захворювання вражає переважно чоловіків молодого й середнього віку, тобто найбільш сексуально активних, і нерідко ускладнюється порушенням копулятивної та репродуктивної функцій. Тому проблема має не тільки медичне, але й соціальне значення.

Основними факторами, що сприяють виникненню простатиту, є:

  • загальне переохолодження організму;
  • робота в сидячому положенні;
  • тривала статева стриманість або надмірна статева активність;
  • зниження рівня статевих гормонів;
  • малорухомий спосіб життя;
  • хронічні запальні захворювання організму;
  • перенесені венеричні й урологічні захворювання;
  • будь-які інші стани, що сприяють пригніченню імунної системи організму.

 

Основні прояви хронічного простатиту, як правило, пов’язані з актом сечовипускання. Вони зазвичай включають часті позиви до сечовипускання та печіння або біль у сечовипускальному каналі. Також у хворих з хронічним простатитом часто спостерігаються порушення у сексуальній сфері: слабка ерекція, втрата оргазму тощо. При цьому дане захворювання негативно впливає на репродуктивне здоров’я чоловіка.

Нерідко порушення у сексуальній сфері, які супроводжують хронічний простатит, призводять до розвитку невротичних розладів. Також у деяких випадках при хронічному простатиті можуть спостерігатися такі негативні симптоми, як слабкість, швидка втомлюваність, незначне підвищення температури тіла, погіршення загального самопочуття.

Лікування хронічного простатиту представляє собою тривалий та складний процес. Після проведення необхідного медичного обстеження спеціаліст підбирає індивідуальну лікувальну програму, яка включає в себе протизапальну терапію, фізіотерапевтичні процедури, та інші необхідні заходи. Абсолютно достовірно, що тільки комплексне проведення лікувальних заходів може принести бажаний ефект. Саме тому не можна дозволити собі знехтувати яким-небудь із призначених методів лікування.

Пам’ятайте, чоловіки мають приділяти своєму здоров’ю не менше уваги, ніж жінки. Кожному чоловіку рекомендується хоча б раз на рік авдвідувати лікаря-уролога і проходити профілактичне обстеження, а якщо виявиться потрібним, то і курс лікування. При появі будь-яких проблем зі здоров’ям ніколи не відкладайте візит до лікаря «на потім». Адже лікування при хронічному простатиті, як і при інших захворюваннях, виявляється успішним тоді, коли воно розпочато вчасно.

Сподобалась стаття? Поділіться нею!

Зателефонувати в центр