Чим насправді є родимки та коли варто звернутися до лікаря?

Невус (родимка, «родима» пляма) – видиме утворення, яке зустрічається на шкірі та слизових оболонках і складається із накопичених в даній ділянці пігментних клітин. Колір родимок – від світло-рожевого до коричневого, чорного, фіолетового, може змінюватися з віком, під час статевого дозрівання та вагітності.
Серед усього різноманіття лише диспластичний невус є попередником меланоми – онкологічного захворювання, яке без належного лікування швидко прогресує та завдає непоправної шкоди здоров’ю людини. Проте такий розвиток подій настає лише у 20% випадків знахідки диспластичного утвору.👍

Зрозуміти, чи є Ваша родимка безпечною, допомагають як прості способи, так і більш специфічні дослідження. Звернути увагу самостійно Ви можете:
🔻На зміни розміру, кольору, країв родимки.
🔻Відчуттів у цій ділянці (свербіж, печіння, біль).
🔻Чи піддається родимка травматизації одягом, ременем, бюстгалтером?
🔻Якщо родимка у волосистій частині голови – чи травмується вона під час візиту до перукаря?

Під час перебування на сонці захистіть себе – нанесіть сонцезахисний крем на шкіру (SPF30 та вище), а ділянки з родимками прикрийте рушником☀️.
Якщо Ваша родимка знаходиться у місці, яке неможливо побачити в дзеркалі, не посоромтеся покликати на допомогу друга – сфотографувати для наступного порівняння📷.

Проте ні ви, ні друг не зможете сказати про структуру вашого невусу, чи є він підозрілим на злоякісне переродження❓ Тому найкраще рішення – відвідати онкодерматолога та пройти дерматоскопічне обстеження.

Такий пристрій – дерматоскоп – є в нашій клініці «Панацея», за допомогою якого пильне око лікаря не пропустить жодної небезпеки! А при підозрі на злоякісний ріст та за вашим бажанням утворення може бути видалено найбільш безпечним шляхом – так званим «гострим» (скальпелем), радіохвильовим ножем або лазером, із подальшим гістологічним дослідженням 🔬

Тож будьте уважними до свого здоров’я та обстежуйтеся у спеціалістів! 💙💛

Сподобалась стаття? Поділіться нею!