Чи призведе довготривале перебування в чотирьох стінах до збільшення народжуваності після карантину? Протистояння смерті, за деякими дослідженнями, спричиняє зростання сексуальної активності. Адже це є спосіб знизити відчуття тривоги. Можливо, нам «загрожує» бебі-бум? Або навпаки?
Чи змусив вас коронавірус відкласти плани на вагітність?
Як підготуватись до вагітності?
Жодне питання не має більшого значення для людей у світі, ніж питання материнського і перинатального здоров’я. Харчування матері під час вагітності програмує майбутнє її дитини, здоров’я, хвороби, тривалість життя. Професор D.G. Barker (Великобританія) ще в 1998 році запропонував теорію фетального програмування:
- Порушення харчування плоду призводить до затримки його росту, зниження експресії генів❗️, відповідальних за відновлення цілісності тканин і тривалість життя.
- Плід адаптується до несприятливих умов, включається «програма» на скорочення тривалості життя, більш швидке старіння, підвищену хворобливість.
- Нестача поживних речовин, дефіцит вітамінів і мінералів ➡️ затримка внутрішньоутробного розвитку плоду ➡️ формування в дорослому житті:
- артеріальна гіпертензія,
- порушення обміну речовин,
- порушення інтелектуального розвитку,
- ендокринні хвороби (ожиріння, цукровий діабет,
- порушення росту та нервово-психічного розвитку.
Розумний вибір їжі є наріжним каменем харчування під час вагітності. Здорова дієта та спеціальні вітаміно-мінеральні комплекси – це найкраще, що ви можете зробити для себе і своєї дитини.
Приймати вітаміно-мінеральні комплекси треба розпочати за місяць до планування вагітності, упродовж всієї вагітності та грудного вигодовування. Вони знижують ризик виникнення прееклампсіі і трьох видів раку у дітей (лейкемії, нейробластоми, пухлини головного мозку).