Рання діагностика раку

Останнім часом в медіа сфері постійно транслюють розповіді про прориви в лікуванні онкологічних захворювань

Нажаль, мало хто розуміє, що такі методи лікування дають шанс вхопитися за життя лише на пізніх стадіях хвороби, і тільки одиниці усвідомлюють, що найдієвіший спосіб уберегти себе від страшної долі – рання діагностика раку!

Ця тема важлива тому, що діагностика раку на ранніх стадіях дозволяє розв’язувати проблему ще до того, як пухлина почне давати метастази і поширюватися на інші органи.

Ось, що лікарі рекомендують робити кожній людині, яка хоче жити довго і бути здоровою.

Ця схема-пам’ятка допоможе діагностувати серйозні патології на ранній стадії і своєчасно приступити до їх лікування, щоб не втрачати час, здоров’я та кошти дарма:

  • Всім людям будь-якого віку потрібно періодично здавати загальний аналіз крові! Особливо після 40 років чоловіки та жінки ПОВИННІ здавати загальний аналіз крові, який може вказати на наявність серйозної проблеми.
  • Чоловікам, які досягли 50-річного віку, щорічно слід проходити пальцеве обстеження простати та здавати аналіз на пухлинний маркер ПСА – простатичний специфічний антиген.
  • Після 40 років жінки хоча б раз на два роки повинні робити мамографію, раз на рік проходити повний огляд у гінеколога та здавати аналізи, які призначає лікар!
  • Починаючи з 50-річного віку і чоловікам і жінкам необхідно щорічно проходити гастроскопію. Колоноскопію ВОЗ рекомендує проходити раз в 10 років. Це допоможе переконатися у відсутності поліпів у кишківнику, які здатні перероджуватися в ракові утворення. Також рекомендується проводити дослідження калу на приховану кров для раннього виявлення колоректального раку.
  • Якщо спадкова історія обтяжена онкологічними захворюваннями, необхідно звернутися за консультацією до генетика.
  • Ще одна важлива рекомендація – щорічно відвідувати дерматолога з метою дослідження шкіри на наявність підозрілих новоутворень.

    Ми переконані, що ці прості, але дуже цінні рекомендації, здатні врятувати не одне життя.

    Ваше здоров’я тільки в ваших руках!

Сподобалась стаття? Поділіться нею!