Правда і міфи про вакцинацію від грипу

Міф: Одне щеплення від грипу забезпечує імунітет на все життя.
Правда: Існує велика кількість штамів вірусу грипу, які швидко мутують та змінюються щороку. Тому за рекомендацією ВООЗ щорічно змінюється штамовий склад вакцин і, відповідно, щеплення забезпечують захист протягом одного сезону грипу.

Міф: Дітям не можна робити щеплення від грипу
Правда: Найбільшу небезпеку грип становить для людей, що належать до групи ризику. Передусім це діти до 5 років (особливо – діти до 2 років). Тому можна і варто робити щеплення від грипу дітям від шести місяців.

Міф: Якщо людина не зробила щеплення від грипу у жовтні (на початку епідемічного сезону), то пізніше вакцинуватися немає сенсу
Правда: Ніколи не пізно. Звичайно, краще вакцинуватися, як тільки вакцина проти грипу стане доступною. Однак щеплення можна робити і пізніше, навіть якщо у вашому регіоні уже зафіксовані сезонні спалахи грипу.

Міф: Якщо людина хворіла на грип у цьому сезоні, їй уже не потрібно вакцинуватися
Правда: Потрібно. Особливо у тих випадках, коли ця людина належить до групи ризику щодо розвитку цього небезпечного захворювання. Організм людини, яка перехворіла на грип, виробляє стійкий імунітет, що зберігається понад рік. Але залишається ризик інфікуватися іншим штамом вірусу грипу, що циркулює у цей час.

Міф: Здоровим людям вакцинуватися не потрібно
Правда: Передусім вакцинуватися проти грипу слід людям, які належать до групи ризику або страждають від певних хронічних захворювань. Водночас усі авторитетні організації у сфері охорони здоров’я рекомендують усім людям (віком від 6 місяців) щороку робити щеплення проти грипу.

Міф: Вакцина може стати причиною аутизму
Правда: Міф про те, що вакцини викликають аутизм, не підтверджений жодними дослідженнями та реальними доказами. Цей міф був деякий час дуже поширеним та став причиною того, що багато людей перестали вакцинуватися та відмовлялися від щеплень для своїх дітей.

Міф: Вагітним не можна вакцинуватися від групи, щоб не нашкодити плоду
Правда: Вагітним жінкам у будь-якому триместрі варто вакцинуватися від грипу. Є дві основні причини: по-перше, вагітні зазвичай важко переносять грип, що також негативно впливає на плід; по-друге, в результаті вакцинації імунітет проти цього захворювання передасться малюку від матері та захистить дитину від грипу протягом перших місяців життя.

Сподобалась стаття? Поділіться нею!