Скринінг для вагітних

Кожна жінка, яка мріє про вагітність і дитину, бажає, щоб вона була в першу чергу здоровою.

У Великобританії створено Фонд медицини плода (Fetal Medicine Foundation), мета якого – поліпшення здоров’я вагітних жінок та їх дітей у всьому світі. Для цього проводяться різні дослідження та навчання лікарів в медицині плода. На сайті FMF кожний лікар має можливість безкоштовно пройти курс з оцінки ультразвукових маркерів хромосомних аномалій, завантажити свої знімки-обстеження для отримання ліцензії, яка незабаром буде необхідна в Україні всім лікарям, які проводять УЗ обстеження вагітних.

Всім вагітним жінкам незалежно від віку ми рекомендуємо проходити скринінг першого триместру – обов’язково в термін від 11 тиж. 2 днів до 13 тиж. 6 днів.

Скринінг передбачає:

📌 УЗ-дослідження плода з оцінкою маркерів хромосомної патології (носова кістка, комірцевий простір, частота серцевих скорочень та деякі інші).
📌 Біохімічне дослідження крові вагітної
📌 Параметри вагітної (артеріальний тиск, вага, раса, паління, вагітність після застосування ЕКЗ та інш.)
📌 Розрахунок індивідуального ризику за допомогою спеціальної програми PRISCA чи Astraia.
Скринінг не дає нам готовий діагноз, а лише виявляє жінок з підвищеним ризиком народження дитини з хромосомною патологією. Їм буде потрібна консультація генетика та поглиблене дообстеження – амніоцентез або біопсія хоріона.

Що дає скринінг?

📌 Підвищує частоту виявлення плодів із синдромом Дауна та іншими хромосомними захворюваннями до 95%.
📌 Зменшує кількість вагітних, яким потрібно робити інвазивні процедури (амніоцентез, біопсія хоріона) до 3%.
📌 Виявляє жінок з підвищеним ризиком розвитку акушерських ускладнень (прееклампсії, затримки розвитку плоду, передчасних пологів).

Ми, лікарі, повинні постійно навчатись, вдосконалюватись, рухатись в ногу зі стрімким розвитком медицини. Це ми робимо для вас, наші дорогі пацієнти!

Сподобалась стаття? Поділіться нею!