Виділення із сосків

Поява виділень із сосків у жінок викликає страх, розпач і сльози. Особливо, коли ці виділення непрозорі, коричневі, зеленуваті, кров’янисті і забруднюють білизну, залишаючись плямами на ліфчиках або простирадлах.

Але такий цікавий парадокс:

Виділення з сосків частіше обумовлені доброякісною сполученою патологією, ніж свідчать про рак молочної залози. Давайте розбиратися.

Норма – виділення при вагітності та лактації. Патологія – наявність їх через три роки після останньої вагітності та у невагітної жінки.

Причини:

  • травми, забій;
  • інфекціі. У 18% жінок в нормі всередині молочних протоків є мікроби, які тривалий час можуть про себе не заявляти, але при переохолодженні, стресах, коли знижується опірність організма, ці мікроби стають агресивними. В цьому випадку може розвинутись запальний процес – мастит, гострий або хронічний, який буде супроводжуватись сіруватими, гнійними виділеннями та супутніми ознаками запалення: почервонінням, болем, свербінням, дискомфортом, підвищенням температури. Часто виділення можна помітити після душу;
  • галакторея – виділення молока з сосків у жінки, що не вагітна і не годує немовля. Буває при ендокринних захворюваннях щитовидної залози, гіпофіза (гіперпролактинемія), прийомі деяких психотропних препаратів, наркотиків;
  • пухлини. Кров’янисті виділення можуть бути обумовлені утворенням папілом в протоках молочних залоз (зазвичай папіломи доброякісні). Але не забуваємо про злоякісні пухлини грудних залоз, при яких з сосків з’являється кров або прозорі виділення, схожі на краплі роси;
  • рак Педжета – враження соска, поява на ньому виразки, кірочки і крові;
  • фізіологічний секрет – рідина, яка в нормі в незначній кількості накопичується в протоках. При сильному стисканні соска можна викликати її появу назовні.

Не забувайте про самообстеження молочних залоз. Про них ми розкажемо в наступних постах. При появі будь-яких незрозумілих виділень звертайтесь до лікаря – мамолога, гінеколога, сімейного лікаря, онколога. Якщо вас не задовільнили пояснення одного лікаря, завжди питайте другу думку.

Сподобалась стаття? Поділіться нею!