Біомаркери старіння

Чому людина старіє? Як продовжити молодість? Якщо старість це хвороба, то чи є ліки від неї? Мрії про безсмертя старі, як саме людство.

Згідно з легендою в 16-му сторіччі в Угорщині жила «кровава графиня» Єлізабет Баторі. Заради збереження вічної молодості вона безжально вбивала невинних дівчат і приймала ванни з їх кров’ю.

А лікар Воронов, прообраз професора Преображенського, родоначальник гормональної теорії омолодження, пересаджував статеві і щитовидні залози мавп своїм недужим багатим клієнтам, які мріяли знову отримати здоров’я. Але пам’ятаємо, що ті експерименти закінчилися поразкою.

Що ми маємо на сьогоднішній день з досягнень сучасної медицини? Є теорія стовбурових клітин, яка успішно розвивається і показує непогані результати, але не у всіх країнах дозволено використовувати ці клітини.

Давайте поговоримо про біомаркери старіння. Старіння обумовлено багатьма молекулярними процесами, які поступово і непомітно відбуваються в організмі, послідовно виводячи з лав органи і системи.

Що ми маємо на увазі, коли говоримо про біомаркери старіння?:

  1. Артеріальний тиск – норма 110/70 – 120/80 мм.рт.ст. Вище 130/80 – артеріальна гіпертензія, предиктор ранньої серцево-судинної смерті.
  2. Індекс маси тіла (ІМТ) і окружність талії (ОТ). Ознака здоров’я: ІМТ до 25 і ОТ у жінок до 80 см, а у чоловіків – до 93 см. Збільшення цих параметрів є маркером розвитку ожиріння та метаболічного синдрому і пов’язано з ризиком ранньої серцево-судинної смерті і деяких видів раку.
  3. Індекс HOMA (інсулінорезистентність) в нормі до 2,7. При підвищенні – схильність до порушення обміну глюкози і цукрового діабету.

Сподобалась стаття? Поділіться нею!