Міома матки і вагітність

Багато років назад, в минулих сторіччях люди вважали матку одним з найважливіших органів в жіночому організмі і, якщо вона не виконує свою основну функцію – виношування і народження дитини, – тіло починає давати збій. Якщо після овуляції яйцеклітина не зустрілась зі сперматозоїдом в матковій трубі і не настала вагітність, матка «плаче кривавими сльозами» – відбувається менструація. Коли таке повторюється регулярно впродовж тривалого часу, в організмі виникають різні проблеми.

Міома матки, так звана «хвороба монахинь», значно помолодшала і зустрічається у зовсім молодих жінок, до 30 років, які будують кар’єру і відкладають вагітність на другу половину 4-го десятиліття. І ось, нарешті, повна ідилія: добра робота, статусний чоловік, квартира, машина. Можна задуматись і про вагітність. І тут, як грім серед ясного неба, на огляді у гінеколога діагноз: міома матки! Що робити? Вагітніти не можна лікуватись. Де ставити кому? Давайте розбиратись.

Сьогодні ми поговорити про міому і вагітність.

На рішення планування вагітності при міомі впливають багато факторів:

  • вік жінки;
  • попередні вагітності і їх результат;
  • локалізація вузлів;
  • розміри вузлів.

Субсерозні (зовнішні) вузли найсприятливіші з усіх, тому що не заважають вагітності, не деформують порожнину матки. Вони потребують лікування в разі великих розмірів, більше 5 см, а також, якщо ростуть на тонкій ніжці, яка може перекрутись в процесі зростання матки, і в терміновому порядку знадобиться оперативне лікування.

Інтрамуральні вузли (в товщі маткового м’язу) теж відносно безпечні. Хоча при багатовузловій міомі і великих розмірах вузлів, вони можуть обкрадати плід, відтягуючи на себе кровопостачання.

Субмукозні вузли найнебезпечніші і найнесприятливіші з усіх. Вони деформують порожнину матки. Ступені деформації можуть бути різними: від крайового розташування без деформації порожнини до ситуації, коли вузол повністю заповнює порожнину матки. В таких випадках завагітніти проблематично, вузли будуть перешкоджати настанню і виношуванню вагітності.

Що робити, якщо міому виявили вже під час вагітності?

Заспокоїтись в першу чергу. Більшість міом перебігає безсимптомно. Є вузли, які зменшуються під час вагітності, є такі, що збільшуються, частіше в перші два триместри в середньому на 25% від початкового розміру. На пізніх термінах кровопостачання міоми погіршується, тому що більша частина йде до плоду. Тому, як правило, в третьому триместрі міоми практично не ростуть. А після родів зменшуються і навіть деякі зникають. Наявність міоми не є показом для кесарського розтину, розмір і розташування її хоч і мають значення, але не основне.

Якщо у вас залишились питання, готові відповісти.

Сподобалась стаття? Поділіться нею!