Який у вас психологічний вік?

Кожна жінка має той вік, який заслуговує. Коко Шанель

У людини є три віки – паспортний, біологічний і психологічний. Перший – досить умовний, по ньому можна оцінювати два інших. Біологічний, як всім відомо, залежить від стану органів і систем організма. А психологічний – від ступеню реалізованості людини, її самовідчуття і самосвідомості, її поведінки і внутрішнього стану. Все разом це дуже сильно впливає на наш біологічний вік – тобто, наше здоров’я, наша активність і зовнішність обумовлена тим, як ми себе відчуваємо і сприймаємо.

ТЕСТ: Узнай свій психологічний вік

  1. Для початку визначте свій «показник реалізованості» (ПР) життя. Для цього треба прийняти за 100% весь зміст вашого життя – події минулого, теперішнього і майбутнього. Зробили? А тепер дайте відповідь, який % цього змісту ви реалізували на сьогоднішній день? Це і буде ваш ПР.
  2. Тепер помножте ваш ПР на ту кількість років, що ви сподіваєтесь прожити, і поділіть на 100%. Отримана цифра – це ваш психологічний вік. Наприклад, якщо я вважаю, що моє життя реалізовано на 65%, і планую прожити 80 років, то мій психологічний вік буде 52 роки (65% x 80/100%), незалежно від того, 30 чи 60 років я маю в дійсності.

Ключ

Якщо психологічний вік відстає від паспортного більше, ніж на 5 років

Ви сподіваєтесь, що все ще попереду. Це занадто оптимістично, насправді, ви пливете за течією і не збираєтесь докладати зусилля для змін в кращий бік. Вам важко прийняти закони сучасного життя, що кожна людина повинна соціально самореалізуватися – мати хорошу роботу, дім, достаток, сім‘ю і т.д. Зате біологічно, ви, скорше, молодше за свої роки і, якщо залишатися молодим для вас важливіше, то, можливо, нічого змінювати і не потрібно.

Якщо психологічний вік випереджає паспортний більше, ніж на 5 років

Це буває в двох випадках: коли ви типу «вчитель» і вчите всіх, як жити. І це небезпечно, тому що прискорює біологічне старіння. Краще вчиться чомусь новому – грі на музичному інструменті, мовам, танцям… Пізнання молодить психіку! Другий варіант – ви сторонній спостерігач, нікого не вчите, а тільки констатуєте події. Тоді ви дійсно мудрі і нічого змінювати не потрібно.

Якщо психологічний вік відповідає паспортному +/- 5 років

Ви рідкісний представник гармонійної і реалізованої людини.

Сподобалась стаття? Поділіться нею!